Godziny otwarcia:  Pon.‑Pt.  09:00‑17:00   Sobota 09:00‑13:00
Zadzwoń:  730-011-425

Odzysk danych z telefonu, smartfona

JonTech Serwis Telefonów i Elektroniki Jonkowo > Odzysk Danych > Odzysk danych z telefonu, smartfona

Odzysk danych z telefonów komórkowych, tabletów, nawigacji, palmtopów, smartfonów, wykonujemy za pomocą wysoce wyspecjalizowanych narzędzi, własnego doświadczenia oraz legalnego oprogramowania.

 

Jakie usługi można u nas wykonać?

 • Odzysk skasowanych danych ze sprawnego telefonu
 • Odzysk danych z telefonu zalanego, nie działającego, spalonego, utopionego, przejechanego, rozbitego itp
 • Odczyt kodu użytkownika w przypadku, kiedy zostanie zapomniany, bądź nie pamiętamy jaki kod został ustawiony
 • Odzysk danych z urządzenia działającego, do którego to urządzenia ze względu na powyższe nie mamy dostępu
 • Ekstrakcja danych z pamięci fizycznej urządzenia (BGA, FLASH, NAND etc)
 • Pełna kopia zapasowa zdjęć, filmów, SMS, kontaktów itp
 • Przywrócenie lub odczyt skasowanych SMS, skasowanych kontaktów, obrazów, filmów, zdjęć, zrzutów ekranu itp. W niektórych przypadkach również po resecie telefonu, urządzenia

 

W jaki sposób odczytujemy dane?

Dane można odczytać z uszkodzonego urządzenia na kilka różnych sposobów:

 • Zwykłe połączenie kablem USB w przypadku pobitych ekranów, płyta główna jest przekładana do innego sprawnego telefonu. Następnie dane są odczytywane i zapisywane w formacie przyjaznym do ich późniejszego odtworzenia lub odczytania
 • Dostęp do wewnętrznej pamięci urządzenia po tak zwanym ISP (z ang. In-System Programming). Taki dostęp polega na odczycie danych bez wylutowania układu pamięci z płyty głównej i podłączeniu się do jej punktów znajdujących się na płycie głównej i mającymi połączenia z odpowiednimi punktami pamięci , to jest VCC, CLK, CMD, VCQ oraz D0 (D1, D2,D3 ..)
 • JTAG (ang. Joint Test Action Group) protokół używany do testowania połączeń na płytkach drukowanych. Stosowany także do uruchamiania i programowania układów programowalnych i systemów mikroprocesorowych. Polega na odczycie danych bez wylutowania układu pamięci z płyty głównej a podłączeniu się do jej punktów znajdujących się na płycie głównej i mającymi połączenia z odpowiednimi punktami JTAG, to jest TDI, TDO, TCK, TMS, TRST.
 • CHIP-OFF – dostęp bezpośredni do pamięci urządzenia polegający na jej wylutowaniu i podłączeniu się do niej za pomocą szyn komunikacyjnych (lub lutowaniu) umożliwiających bezpośredni dostęp do danych zapisanych w układzie zazwyczaj EMMC. Ten sposób dostępu do pamięci ma zastosowanie w przypadku bardzo zniszczonych płyt głównych, w których niemożliwe jest zastosowanie ISP lub JTAG, lub to zastosowanie nie było skuteczne.
 • Bootloadery inżynierskie, recovery i root-owanie. To sposoby odzysku danych stosowane w przypadku nie do końca włączających się urządzeń, telefonów z tak zwanymi boot-loop, uszkodzonych oprogramowań, wirusów nie pozwalających na dostanie się do urządzenia. W przypadku różnych telefonów, a nawet ich podwersji oraz wersji oprogramowania dostęp do danych użytkownika jest różny i to co zadziała w jednym telefonie/tablecie, niekoniecznie musi zadziałać w innym takim samym.

 

Sprawdź inne nasze usługi w kategorii Odzysk Danych

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Odzysk danych z dysku twardego tylko w JonTech.pl Olsztyn – Jonkowo

Odwiedź nas także na FaceBook